Offcanvas top

Nejlepší a nejhorší potahy sedacích souprav pro domácnosti s mazlíčky

 Nejlepší látka na sedací soupravu

Sedací souprava většinou bývá dominantou obývacího pokoje. Proto se většina z nás snaží udržovat její reprezentativní vzhled. Toto snažení mají ovšem násobně ztížené majitelé domácích mazlíčků. Tento článek si dává za úkol převážit misky vah na stranu páníčků a pomoci jim vybrat sedací soupravu, kterou budou moci pohodlně sdílet se svými čtyřnohými kamarády. Klíčem k úspěchu je vhodný potah.

 

1) Volně tkané látky – špatná volba

Látky jako tvíd nebo manšestr jsou pro mazlíčky s drápky rájem, avšak pro majitele peklem. Nejen, že do těchto látek Vaši čtyřnozí miláčci snadno zaryjí své drápky, ale díky volnému tkaní se do sedací soupravy snáz dostanou chlupy a prach, které je takřka nemožné z útrob sedačky dostat.

Tvíd není příliš vhodný potah na sedací soupravu z hlediska čištění.

 

2) Semiš – špatná volba

Semiš je sice vzhledově velmi příjemný potah, ale když dojde na čištění, tak zjistíte, že vám to za tu práci nestojí.

 Semiš se na sedací soupravě čistí obtížně

 

3) Samet – jde to, ale musíte se přizpůsobit

Samet je už sám o sobě potah, o který je nutno pečovat, aby si udržel svůj luxusní vzhled - natož, pokud máte doma psa nebo kočku. V případě, že jste se ale do této látky zamilovali a nedáte jinak, je tu řešení. Samet působí jako magnet na chlupy, takže velmi doporučujeme vybrat barvu, která se alespoň přibližuje barvě Vašeho mazlíčka. Náš druhý tip pro milovníky sametu je impregnace. Impregnace zabrání vniknutí nečistot do potahu a rozlité víno, nebo v tomto případě nadílka od Vašeho zvířátka nebude představovat žádný problém. Snadno nečistoty setřete nebo očistíte jednoduše - vodou. I sametové sedací soupravy tedy dokážete ochránit.

4) Těsně tkané látky (LiveSmart a podobné technologie) – dobrá volba

Čím těsněji je látka tkaná, tím menší je šance, že se do ni vašim mazlíčkům podaří proniknout svými drápky. I taková látka však dokáže pochytat pár chloupků, takže výběr vhodné barvy může i zde pomoci. Někteří výrobci dokonce nabízejí látky, které jsou vyráběné přímo do domácností, kde je zvýšené riziko znečištění. Takové látky odpuzují nečistoty a jejich údržba je velmi snadná. Takové potahy nabízí například Calia Italia, Felis nebo italský výrobce luxusních sedacích souprav Gorini.

 

 5) Kůže – dobrá volba

Většina odborníků, ale i zkušených uživatelů se shoduje, že nejlepším potahem do domácnosti se zvířaty je kůže. Kvalitní přírodní kůže je odolná a drápky do ní proniknou snad jen ty nejdivočejší šelmy. Ty ostatní na ní v nejhorším případě zanechají jen škrábance, které ale sedací soupravě spolu s dalšími známkami opotřebení dodávají stylový vzhled, který ke kůži patří. Nejvhodnějším typem kůže pro domácí mazlíčky je přírodní nelakovaná kůže. Lakovaná kůže se pod větším náporem může začít loupat, což rozhodně není žádoucí. Mezi další výhody kůže patří také odolnost proti nečistotám, která může být podpořena impregnací. Kůže je tedy nejodolnější materiál, ale je také nejprémiovější, a proto nejdražší. Pokud chcete to nejlepší, ale zároveň je Vám líto investovat horentní sumy do sedací soupravy, sledujte výprodejové sekce s kvalitním koženým nábytkem, kde často narazíte na velmi výhodné nabídky.

Více o rozhodování mezi látkovým, či koženým čalouněním, se dočtete zde

Kůže je nejvděčnější potah na sedací soupravuVybrat ten správný potah pro vaši novou sedací soupravu se může zdát jako nelehký úkol, ale když si zvážíte pro a proti jednotlivých materiálů, mělo by to výběr značně usnadnit. Látky jako tvíd, manšestr nebo semiš pro Vás nepřipadají v úvahu, pokud doma máte čtyřnohého člena domácnosti. Sametová sedací souprava se psy a kočkami vydrží pouze po kvalitním naimpregnování. Ideální látkou proti kočkám a psům je LiveSmart, který je velmi odolný a snadno se čistí. Králem mezi materiály na potah sedačky zůstává přírodní kůže. Kvalitní přírodní kůže ochrání Vaši pohovku před kočkou i psem a jejich drápky jí v nejhorším případě dodají pouze stylovou patinu. Rychlý průvodce tímto tématem naleznete zde

A jak je to s ostatními kusy nábytku? Přečtěte si několik chytrých tipů