Nejhorší a nejlepší potahy sedacích souprav pro domácnosti s mazlíčky

 

Sedací souprava většinou bývá dominantou obývacího pokoje, a proto se většina z nás snaží udržovat její reprezentativní vzhled. Toto snažení mají ovšem násobně ztížené majitelé domácích mazlíčků. Tento článek si dává za úkol převážit misky vah na stranu páníčků a pomoci jim vybrat sedací soupravu, kterou budou moci pohodlně sdílet se svými čtyřnohými kamarády. Klíčem k úspěchu je vhodný potah.

 

1) Volně tkané látky – špatná volba

Látky jako tvíd nebo manšestr jsou pro mazlíčky s drápky rájem, avšak pro majitele peklem. Nejen, že do těchto látek vaši čtyřnozí miláčci snadno zaryjí své drápy, ale díky volnému tkaní se do sedací soupravy snáz dostanou chlupy a prach, které jsou takřka nemožné z útrob sedačky dostat.

 

2) Semiš – špatná volba
Semiš je sice vzhledově velmi příjemný potah, ale když dojde na čištění, tak zjistíte, že vám to za tu práci nestojí.

 

 

3) Samet – jde to, ale musíte se přizpůsobit

 

Samet je už sám o sobě potah, o který je nutno pečovat, aby si udržel svůj luxusní vzhled, natož pokud máte doma psa nebo kočku. V případě, že jste se ale do této látky zamilovali a nedáte jinak, je tu řešení. Samet působí jako magnet na chlupy, takže velmi doporučujeme vybrat barvu, která se alespoň přibližuje barvě vašeho mazlíčka. Náš druhý tip pro milovníky sametu je impregnace. Impregnace zabrání vniknutí nečistot do potahu a rozlité víno, nebo v tomto případě zvířecí exkrementy nebudou představovat žádný problém, jelikož je snadno setřete nebo očistíte pouhou vodou.

 

 

4) Těsně tkané látky (LiveSmart) – dobrá volba

 

Čím těsněji je látka tkaná, tím menší je šance, že se do ni vašim mazlíčkům podaří proniknout svými drápky. I taková látka však dokáže pochytat pár chloupků, takže výběr vhodné barvy může i zde pomoct. Někteří výrobci dokonce nabízejí látky, které jsou vyráběné přímo do domácností, kde je zvyšené riziko znečištění. Takové látky odpuzují nečistoty a jejich údržba je velmi snadná. Takové potahy nabízí například Cubo Rosso, Carelli nebo italský výrobce luxusních sedacích souprav Gorini.

 

 

 

5) Kůže – dobrá volba

 

Většina odborníků, ale i zkušených uživatelů se shoduje, že nejlepším potahem do domácnosti se zvířaty je kůže. Kvalitní přírodní kůže je odolná a drápkami do ni proniknou snad jen ty nejostřejší kočičí drápky. Ti ostatní na ní v nejhorším případě zanechají jen škrábance, které ale sedací soupravě spolu s dalšími známkami opotřebení dodávají stylový vzhled, který ke kůži patří. Nejvhodnějším typem kůže pro domácí mazlíčky je přírodní nelakovaná kůže. Lakovaná kůže se pod větším náporem může začít loupat a to nevypadá pěkně. Mezi další výhody kůže patří také odolnost proti nečistotám, která může být podpořena impregnací.