Offcanvas top

Salone del Mobile již brzy

Carelli bude u toho! Datum 16.-21. dubna 2024 jsme si v kalendáři vyznačili obzvlášť pečlivě a nemůžeme se dočkat, až se ocitneme přímo v centru dění. Salone del Mobile v italské metropoli totiž každoročně slibuje nejen lákavou podívanou pro vaše oči, ale i sofistikovaný program nabitý kvalitním obsahem a zážitky, kterými žije během tohoto nábytkového design weeku celý Milán.

salone del mobili

© Photo by Gianluca Vassalo © Salone del Mobile.Milano

Italské postele, italský design, italské jaro

Jen si to představte: Jarní vánek si krouží městem, které patří mezi jedno z nejkrásnějších na světě a v každém jeho kousku můžete objevit milánský neoddiskutovatelný designový status.  Italský nábytek navíc nese svou vlastní signature identitu kvality a vkusu. Na veletrhu nábytku Salone del Mobile letos objevíte způsob, jakým zasvěcení designéři vidí koupelny, sedací nábytek, osvětlení, postele, matrace, ale svou sekci zde mají třeba i fitness stroje (ty, které jsou určeny do domácího prostředí), elektrické spotřebiče nebo spa & wellness. Vaše kroky na tento event jsou tedy zcela správné, pokud uvažujete o novém bydlení na zelené louce, nebo chcete najít tu nejdesignovější kliku na celém světě. Stejně tak, pokud se chcete porozhlédnout kolem, zjistit, co je nového a nechat se unášet vším, na čem jednotlivé značky poslední roky pracovaly. Spousta značek má na tomto veletrhu pouze jakýsi teaser v podobě menšího stánku, přičemž hlavní lákadlo v podobě širší prezentace nebo eventů na hosty čeká v centru. Vyrazit mohou po veletrhu do města a spojit centrum Milána s prohlídkou hlavních prodejen značek, jako je MIDJ, DVO, Alf DaFrè, Calia Italia nebo Novamobili, které zve od 16. do 21. dubna 2024 do svého vlajkového obchodu v Miláně na smyslovou cestu do světa designu, udržitelnosti a pohody. Můžete se zde zasnít do jejich nové kolekce Details a jako první si prohlédnout řadu Night.

Dubnový ročník Salone del Mobile je plný novinek, počínaje novou komunikační kampaní agentury Publicis Groupe a novými výstavními trasami, které se řídí tématem „člověk v centru", ale také díky obnovenému partnerství s Lombardini22. Tato významná skupina na italské architektonické a inženýrské scéně aplikovala přístup neurovědy na emocionální a nevědomé chování lidí, kteří během veletrhu procházejí pavilony a stánky. Navrhla pak zážitky založené na skutečném chování a nová emocionální a zážitková zapojení. Jinými slovy, díky Lombardini22 by měl každý návštěvník získat naprosto efektivní maximum z celé akce. Fokusem na relevanci počínaje, získáním kvalitních kontaktů konče. 


EuroCucina a další lahůdky

Milan salone di mobile
© Salone del Mobile.Milano, © Photo by Diego Ravier

Výsledkem výše zmíněného je nové uspořádání paralelního veletrhu EuroCucina, do jehož prostor je integrována výstava FTK, Technology For the Kitchen, a Mezinárodní výstava koupelen. Nemusíte tak mít strach, že byste jen tak bezcílně bloumali kolem a nic moc vás nezaujalo. Kuchyně i koupelny tak budou pokryty hned nadvakrát a kromě přímo neurovědeckého set-upu nabídne veletrh několik zážitkových delikates. Ústředními body budou tři velké instalace doplněné menšími výstavami, přednáškami a ochutnávkami spojené se světem jídla a designu. 

Carelli tip: Ze značek, které naleznete i v našem portfoliu, zde potkáte Cattelan Italia, Nardi, nebo třeba Bonaldo a Tomasella

Design koncept
Katalog Tomasella, model Luna

Základní fakta o Salone del Mobile: 

  • Veletrh funguje od roku 1961.
  • Letos se tak bude jednat již o 62. ročník.
  • Každoročně se koná na milánském výstavišti Rho Fiera.
  • Komunikační strategie veletrhu jej posouvá z původní platformy pro prodej nábytku do podoby autority v oblasti nejen bydlení, ale i úvah o budoucnosti a společenských změnách.
  • Claim, tedy jakýsi podtitulek značky, zní „Where community evolves”, v překladu tedy něco jako „místo, kde se vyvíjí komunita”.
  • Nápaditost, vize, inovace a udržitelná dokonalost jsou hlavními hodnotami, které do současné podoby veletrhu otiskuje jeho ředitelka, Maria Porro.

Maria Porro

Maria Porro, ředitelka Salone del Mobile.Milano, © Photo by Guido Stazzoni © Salone del Mobile.Milano

 

Ať již navštívíte nadcházející Salone del Mobile osobně, nebo budete tento designový happening sledovat on-line, je o co stát. Jedná se o tematicky, kulturně i technologicky propracovaný event, který dávno není jen výstavou nábytku.


Naviděnou v Miláně, my tam budeme! Nemůžeme se dočkat nových trendů, jako je třeba kladívkové sklo.