Offcanvas top

Sedačky Gamma- kůže po italsku

clanek - Gamma

 

Vše začalo přátelstvím mezi Gabrielem Ghetti a Carlou Botti, kteří sdíleli prostou vášeň pro výrobu a design nábytku. Oba zakladatelé a nynější majitelé společnosti Gamma odvedli svůj kus práce. Carla Botti přispěla svými úspěchy v administrativě a managementu k proměně dílny z malého města ve firmu, která dnes exportuje do 64 zemí světa. Gabriel Ghetti vyrostl v brašnářské dílně svého otce. Už v dětství tak získal cit pro práci s kůží a smysl pro detail, který je nezbytný, jak při výrobě kožených tašek a peněženek, tak i v nábytkářství.

                Z malé manufaktury, vyrábějící pohovky pro italský trh, se díky poctivé práci a zachování tradičních způsobů výroby stala firma, naplňující poptávku po luxusním nábytku po celém světě. Za celou dobu fungování Gamma odmítla přesunout svou výrobu mimo krásné historické městečko Forli. Díky tomu se ve firmě udržela tradice italského designu a kvality ruční práce. Zůstat, znamenalo moci se spoléhat na zkušenosti a kreativitu italských designérů a zároveň porovnávat kvalitu svých výrobků s ostatními italskými výrobci nábytku. Mimo rodnou vlast Gamma zaznamenala největší úspěch ve Spojených Státech. Firma vyváží do celého světa, ale jen v Americe má druhé trvalé sídlo. Značka „Gamma USA“ vede žebříček nejúspěšnějších nábytkářských firem na americkém trhu.

                Pokud bychom měli vyzdvihnout jen jednu věc, které si ve společnosti Gamma zvláště cení, je to ruční práce. Výhody poctivé ruční práce jsou středobodem firmy a jejího úspěchu.  Ruce jsou základní nástroj každého řemeslníka, se kterým ovládá všechny nástroje a hmatem poznává materiály, se kterými pracuje, včetně kůže. Pouze naše prsty a dlaně dokáží vykonávat i ty nejtěžší úkony s jemností a přesností, jaká je při čalounění třeba.

Šikovné lidské ruce jsou potřeba ve všech částech procesu výroby v dílně značky Gamma. Začíná se výběrem správného dřeva a truhlářskými pracemi. Druhým důležitým krokem je výběr správné kůže a následně vyměření jednotlivých kusů čalounění. Jakmile je plocha  kůže pokryta bílými obrysy, může se začít s jejím řezáním. Při následném sešívání nařezaných částí si řemeslník pomáhá nejmodernějšími šicími stroji. Za výsledkem však stojí hlavně znalosti a zkušenosti. Jakmile je čalounění sešito a navlečeno na dřevěnou konstrukci, přichází ještě poslední krok. Výsledná sedačka musí projít kontrolou kvality podle certifikátů.

Proces, kterým prochází pohovka v řemeslné dílně je rozhodně zajímavější na pohled a dodává výslednému nábytku jistou osobitost, ale především znamená vyšší kvalitu. Díky důrazu na kvalitu před kvantitou Gamma přispívá k tomu, aby měl pojem „italský nábytek“ ve světě stále ten nejlepší zvuk.