Offcanvas top

Italský nábytek a jeho výjimečné postavení

Na italském designu je něco přitažlivého pro většinu lidí na celém světě. Nábytek z italských dílen okouzluje v prvé řadě svou nadčasovou jednoduchostí, ale také proslulou kvalitou zpracování. Nesmrtelné italské sedačky, lehoučké židle, stoly zvoucí k vkusnému posezení. Designová čistota umožňuje každému rozehrát a dotvořit své interiérové fantazie a vdechnout prostoru i kus svého osobitého kouzla.

Unikátní designový stůl Matrix od značky Bontempi

Italské sedací soupravy

Jsou opravdovou designovou lahůdkou. Obvykle jsou zpracovávány ručně a receptem pro perfektní výsledek je znalost hned několika řemesel naráz, od poctivé truhlařiny po čalounictví a kožedělnictví. Italské kožené sedací soupravy bývají investicí na celý život a můžete si být jisti, že nikdy nevyjdou z módy – kůže věkem zraje do patinované krásy, která může vyprávět příběhy celých dekád. Nové produkty z dílen italských mistrů obvykle zachovávají lety prověřené postupy a italský nábytek si drží svá privilegia: Je praktický, sofistikovaný a variabilní. Velký vliv na rozvoj těchto hodnot měl i módní průmysl. Stalo se tak, když si původní nábytkářské firmy začaly najímat designéry oděvů, aby jim pomohli povznést estetickou úroveň jejich produktů. I tímto počinem se italské řemeslo kvalifikovalo do předních příček světového nábytkářského průmyslu a přestože mnoho dnešních italských výrobců zůstává rodinnými firmami, přidávají do své vášně i technologický pokrok, nové znalosti, udržitelnost či nové kreativní přístupy dorůstající nové generace. Co však zůstává a činí z italských pohovek, stolů, židlí i doplňků světového lídra v tomto oboru, je tradice a know-how. Kořeny tradice výroby kvalitního luxusního zboží v Itálii sahá až do 11. století. Italský nábytek je velmi podobný všem ostatním formám umění, které z Itálie vzešlo. Možná je to specifické vizuální vnímání, cit pro estetično, ochota pojmout jeden výrobek napříč několika řemesly a píle, s níž Italové ladí své výrobky k dokonalosti. Jako jiné italské umění je tedy i italský nábytek skvělou investicí.

Sedací souprava Gamma Escape

Zde platí, že design nevyjadřuje pouze to, jak produkt vypadá, ale především, jak funguje. Jak je funkční, jaké nabízí pohodlí, jak jej lze kombinovat s ostatními prvky v prostoru. Jak dlouho vydrží kvalitně sloužit, jaké emoce vyvolává. To vše je italský design. Až budete vybírat váš příští stůl, židli, sedací soupravu, nebo zdánlivě obyčejnou poličku, zamyslete se alespoň na chvilku nad jejím příběhem: Jaká byla jejich cesta od představy, přes výrobu až po moment, kdy se objeví na trhu a může hledat svého nového majitele.