Offcanvas top

Čím je italský nábytek výjimečný?

Na italském designu je něco přitažlivého pro většinu lidí po celém světě. Co se týče italského nábytku, tam je nám nejspíš blízká jeho jednoduchost, která umožňuje majiteli vdechnout zbytku interiéru kus sebe. Italský nábytek má tři základní vlastnosti, je praktický, sofistikovaný a variabilní. Velký vliv na rozvoj těchto hodnot měl také módní průmysl. Stalo se tak, když si nábytkářské firmy začaly najímat designéry oděvů, aby jim pomohli povznést své produkty.

Sedací souprava Gamma Escape
Sedací souprava Gamma Escape je příkladem vlivu módního průmyslu na design nábytku.

Za výjimečnost italského nábytku vděčíme těm, kteří vytváří kvalitu bez kompromisů. Taková kvalita vzniká jedině spojením těch nejlepších materiálů, nejzručnějších řemeslníků a skvělého designu. V Itálii mají ale ještě jednu konkurenční výhodu – tradici a know-how. Kořeny tradice výroby kvalitního luxusního zboží v Itálii sahá až do 11. století. Italský nábytek je velmi podobný ostatním formám umění, které z Itálie vzešlo, a to zejména svou nadčasovostí, díky níž nikdy nevyjde z módy a je tedy skvělou investicí.

Rozkládací stůl Dada od italské značky Tonin Casa je ukázkou skvělého italského designu

U italského nábytku platí, že design neznamená jen to, jak věc vypadá, ale především, jak funguje. Až budete vybírat Váš příští stůl, židli, sedací soupravu, nebo zdánlivě obyčejnou poličku, zamyslete se alespoň na chvilku nad tím, jaký byl asi její příběh, než se dostala do krámu.