Offcanvas top

Nejunikátnější hotely světa

Touha porazit konkurenci originálním nápadem nezná hranic. Po celém světě vznikají netradiční hotely nabízející jak pohodlí, tak nevšední zážitek. Dají se nalézt v různých končinách, od hustých pralesů jižní Ameriky, přes rozpálené středoafrické stepi, po zasněžené švýcarské Alpy. I na místech, kde široko daleko nestojí jiné lidské obydlí, může existovat luxusní sídlo.

            Někdo touží sledovat africká zvířata v přirozeném prostředí, ale užívat si pohodlí hotelu. Na takové návštěvníky cílí Hippo Point v Keni. Uprostřed savany mezi akáty stojí věž z cypřišového dřeva. Svým stylem trochu připomíná asijskou pagodu. Nachází se v ní pět luxusních pokojů, ze kterých lze spatřit žirafy, stáda zeber a mnoho dalších zvířat.

clanek - nejunikatnejsi hotely 1

Pokud se nechcete táhnout až do Afriky, existuje podobné místo v anglickém Kentu. V Port Lympne Wild Animal Park chovají mnoho afrických živočichů, včetně největší skupiny nosorožců černých, žijících mimo Afriku. V umělém safari se nachází několik prostorných a pohodlných stanů, kde je možné strávit noc.

            Jestli vás spíše než suchozemská zvířena zajímají krásy mořských hlubin, vydejte se na Floridu. Zdejší Jule’s Undersea Lodge leží na dně Smaragdové zátoky a dá se do něj dostat pouze s pomocí potápěcích přístrojů. Původně výzkumná laboratoř byla přestavěna na hotel, do kterého se vejdou dva páry. Největší atrakcí je pozorování pestrobarevných ryb za prosklenými okny. Návštěvník má pocit jakoby se ocitl v akvárku naruby.

Člověk, kterého fascinuje moře, se ale nemusí se rovnou potápět na jeho dno. Jaká je větší romantika, než hledět ze starého majáku na horizont oceánu. Na březích Walesu u irského moře byl v roce 1862 postaven maják (Great Orme Lighthouse), ze kterého se později stal hotel. Stojí na poloostrově, díky čemuž si při ubytování můžete dopřávat výhled na moře na celých 180 stupních.

Komu nevadí trochu větší mrazy, může se vydat za polární kruh, do severního Finska. Zdejší hotel Kakslauttanen tvoří řady skleněných iglú v zasněžené tundře. Uvnitř nich je překvapivě teplo a v noci se vám naskytne nezapomenutelný pohled na hvězdnou oblohu. Pokud budete mít štěstí, lze odsud pozorovat rovněž jev Aurora Borealis, neboli polární záři.        Trochu toho sněhu si můžete užít i v Alpách. Zvlášť pokud máte rádi psy, švýcarský hotel Husky-Lodge by se vám mohl líbit. Přespat se dá v útulném dřevěném srubu s pořádně velkým krbem. Spí se vlastně hned vedle psích klecí, kde odpočívají huskyové cvičení pro psí spřežení. Přes den se můžete podílet na jejich tréninku, projet se na saních a večer se vrátit k teplu krbového ohně.

clanek - nejunikatnejsi hotely 2

Pokud někdo dává přednost před přírodními zázraky spíše historii, i pro něj se najde místo. Například blízko Reykjavíku stojí hotel, kde si návštěvníci Islandu mohou zkusit, jaké to asi je být Vikingem. Hotel Viking připomíná slavné dlouhé domy starých obyvatel Skandinávie a jeho 42 místností je naplněno dochovaným tradičním uměním z Islandu, Grónka a Faerských ostrovů. V dřevěné jídelně se pořádají hostiny ve stylu vikingských válečníků. Součástí je i sauna s kamennými zdmi.

Ať máte jakékoliv přání, ohledně zážitků, komfortu a estetiky místa, kde byste chtěli strávit dovolenou, vězte, že lidská fantazie je téměř neomezená.