Offcanvas top

Jak se bydlí v nejluxusnějších apartmá světa

V současnosti nejdražší apartmá světa se nachází v ženevském hotelu President Wilson. Pokud máte přebytečných 83 tisíc dolarů, můžete zde strávit jednu noc. Tolik stojí prostor s dvanácti ložnicemi, stejným počtem mramorem obkládaných koupelen a terasou s výhledem na alpský masiv. Podobné luxusní nabídky už má dnes mnoho hotelů, které se k sobě snaží nalákat horních deset tisíc. Samozřejmě z takového apartmá musí být cítit přepych na každém kroku. Proto nepostrádá ani mnoho luxusních kusů nábytku, mezi kterými se často vyjímají i kožená křesla a sedačky.

clanek - nejluxusnejsi hotely

            Není to tak dávno, co byla ultra luxusní apartmá považována spíše za výstřednost pro pár vyvolených. Od devadesátých let však přibylo lidí, kteří si je mohou dovolit. Například v zemích, jako je Indie nebo Čína, vznikla zcela nová sociální vrstva. Hotelové řetězce, které chtějí být považovány za prestižní, se takovému trendu musí přizpůsobit. To vede ke konkurenci, díky které má každý z takových hotelů něco unikátního, čím se snaží přetáhnout zákazníky. To se týká i nábytku, který musí na první pohled zaujmout kvalitou i originálním designem.

            Asi nebude překvapením, že některé z nejdražších tzv. prezidentských apartmá se nachází v ikonickém New Yorku. Jendu z podmínek luxusu zde splňuje už noční výhled na rozsvícený Manhattan. V hotelu St. Regis, kde v 60. a 70. letech pobýval Salvador Dalí, se snoubí prvky moderního designu s klasicky laděným nábytkem. Mezi pokoje jeho apartmá v ceně 35 tisíc dolarů patří i dřevem obkládaná knihovna připomínající zámeckou pracovnu anglického lorda. K tomu je v ceně započten i anglický komorník dostupný 24 hodin denně. Podobnou službu nabízí i hotel Four Seasons, pokud se ubytujete v jeho nejvýše položeném apartmá celého New Yorku. K dispozici dostanete i vlastní Rolls Royce s řidičem. Přepych přeci jen neurčuje pouze interiér. Tomu však také nechybí kouzlo. Všechno je zde vyrobeno na zakázku renomovanými umělci, od stěn pokrytých telecí kůži v šatně, přes piano postavené u výhledu na Empire State Building, až po vodopád ve vlastní Zen místnosti.

clanek - nejluxusnejsi hotely 2

            V Evropě však nemusí být apartmá prezidentské, ale dokonce královské. Tak je tomu například ve francouzském Plaza Athénée. Zde si můžete užívat všech výdobytků moderního světa, ovšem s atmosférou pařížského luxusu 18. století. Další zajímavé apartmá se nachází v indickém Džajpuru, kde pravděpodobně platí heslo „čím větší, tím lepší.“ Zdejší Raj Palace Hotel totiž nabízí Mahárádžův pavilon o čtyřech patrech. Jedno z nich zabírá pouze rozlehlá perská zahrada. Na veškerém nábytku, ale i sloupech a zdech pokojů, se nešetří zlatými a stříbrnými ornamenty. Přepych, jaký si dopřávali starobylí vládci Indie, dýchá ze všech koutů.

Trochu odlišným typem luxusu se pak mohou chlubit apartmány v přímořských letoviscích.

Na Fidži nechal miliardář Dietrick Mateschitz vytvořit Hilltop Estate at Laucala Island Resort. Na území rezortu se nachází 25 vil přepychových vil zařízených v etnickém stylu Tichomoří. Pro každého zákazníka je zde k dispozici jezdecká škola, golfové hřiště o 72 jamkách, lázně, i celá armáda komorníků, kuchařů a údržbářů. Nejen na ostrovech si lze užívat přepych u moře. Na Francouzské riviéře nedaleko Cannes existuje hotel Martinez. Traduje se, že jeden arabský šejk si chtěl zdejší prezidentské apartmá pronajmout na pět let. Není se čemu divit, když máte k dispozici nepřetržitý servis, ať už ležíte v jedné z ložnic zařízených v secesním stylu, nebo na ohromné dřevěné terase s výhledem na záliv.

            Všechny zmíněné hotely spojuje slovo luxus. To může znamenat pro každého něco trochu jiného. K pocitu přepychu a pohodlí však pomáhá především prostředí, z kterého je cítit že za vším, každou pohovkou, každým obrazem, stojí kvalitní práce a péče o zákazníka. Pokud si zákazník navíc mže kdykoliv přivolat komorníka, pocit péče a až aristokratického luxusu musí být o to větší.