Offcanvas top

Jak vybrat sedací soupravu?

Každý zákazník má samozřejmě individuální požadavky, ale my vám alespoň můžeme poradit, na co se při vybírání nové pohovky zaměřit.

Umístění

Před pořízením sedací soupravy je třeba určit a pečlivě přeměřit místo, kde bude umístěna. Nejčastějším a obvykle nejpraktičtějším řešením je umístit sedací soupravu ke stěně. Pokud máte u stěny radiátor, pamatujte, že sedačky neumisťujeme příliš blízko tepelných zdrojů. Především soupravy s koženým potahem by měly stát nejméně 30 centimetrů od zdroje tepla. Nabízí se ještě druhé řešení, pokud disponujete dostatečně velkým obývacím pokojem, a to umístit pohovku stylově v prostoru.

Dále se můžete rozhodovat, zda pořídit klasickou rohovou soupravu, nebo jednotlivé díly, které se dají později přeskládat, dle vašich aktuálních představ. Rovněž se dá pořídit sedací souprava rozkládací, která se hodí, pokud často zvete návštěvy, ale ve vašem pokoji nelze prakticky umístit velkou pohovku.

Materiál

Materiálem, na který se firma Carelli zaměřuje v první řadě je kůže. Kožené potahy jsou investicí do budoucnosti, protože zaručují vysokou životnost, kvalitu, odolnost a nenáročnost na údržbu. Kvalitativní vlastnosti kůže jiný materiál nepřekoná, ale překážkou může být vyšší pořizovací cena. Levnějším řešením jsou náhražky, tedy čalounění z bycastu nebo ekokůže. Něco více o výhodách těchto materiálů se můžete dočíst v dalších článcích na našich stránkách.

Nejlevnější možnosti jsou látkové potahy. Potahová látka je náročnější na údržbu a nemá takovou životnost, ale vyskytuje se v mnohem větší škále odstínů a vzorů. Různé látky se ale neliší jen na první pohled. Různá struktura a typ látky mění i její vlastnosti, to jaká se zdá na dotek, i její životnost. Při zjišťování předpokládané životnosti materiálu se můžete řídit počtem tzv. sedacích cyklů. Ten ukazuje, kolikrát lze potahovou látku otřít, než budou vidět první známky opotřebení. Pro běžné použití v domácnosti zcela vyhovují látky, u nichž se hodnota opotřebení pohybuje mezi 30 a 50 tisíci cykly. Pokud hledáte ale něco opravdu odolného, existují i syntetické materiály s počtem sedacích cyklů 100 tisíc a více.

Styl

Jste člověk s hlubokým uměleckým cítěním, smyslem pro design nebo si více potrpíte na pohodlí než dekorace, či upřednostňujete rovnováhu mezi formou a obsahem? To a ještě více o vás může říct styl vaší pohovky.

Zákazníkům, kteří sledují nové trendy v designu jsou určeny spíše soupravy v moderním stylu, které se obvykle stávají originálním uměleckým doplňkem. Nehodí se do každého interiéru, ale hodně vypovídají o vkusu svého majitele. Klasické pohovky také nepostrádají určitý šarm, ale působí na člověka trochu odlišně. Jejich vzhled bývá mnohem univerzálnější a neokouká se ani za dlouhá léta.