Offcanvas top

Luxusní zahradní nábytek pro báječné léto

První jarní paprsky jsou tu! Klidně si zívněte, protáhněte se po dlouhém zimním spánku a připravte si zahradní nábytek, který vytvoří kulisy pro to nejkrásnější období. Jsme národem, který si umí vychutnat venkovní posezení se vším všudy a není to náhodou. Čeká nás pět krásných měsíců od prvního nesmělého jarního slunce až po snové indiánské léto jako z románu Pokoj s vyhlídkou.

Moderní zahradní nábytek jako základ

Nezáleží vlastně na tom, zda máte k dispozici zahradu se vzrostlými stromy, městskou terasu, nebo předzahrádku. Venkovní nábytek dneška se přizpůsobuje variabilním potřebám, ale klade si stejný cíl: Vytvořit malý přístav, kde načerpáte novou energii přímo pod modrou oblohou, či světlem hvězd. Tytam jsou kdysi stejně oblíbené jako nenáviděné zahradní židle z bílého plastu. Definujte svůj styl a objevte svět zahradních setů pro zahradní párty, posezení s přáteli, nebo romantické noční rozhovory ve dvou.

Podstatou návrhu venkovních prostor je sladění potřeb a vytvoření zážitku, který je nejen krásný, ale také pohodlný a příjemný. Rafinovaného a vkusného stylu nejlépe dosáhnete, bude-li váš venkovní prostor splňovat dva základní nároky: Na zábavu a na odpočinek. V praxi by tak měl kvalitní zahradní stůl tvořit první základnu, která slouží aktivitě - setkávání, klábosení a dobrému jídlu. Designový jídelní stůl Sander Outdoor (Bontempi Casa), nebo Diesis Outdoor (Bontempi Casa) určí styl, kterým se chcete ve svém zahradním projektu ubírat. Existují desítky možností, jakými židlemi je doplnit, nicméně v úvahu je třeba vždy vzít především povrch, na kterém budou stát. Nikdo na světě nemá rád nestabilní sezení. Druhý požadavek, tedy ten na odpočinek a poněkud pasivnější trávení času, vám umožňuje dát průchod vaší kreativitě a celkové vizi. Téměř jakýkoliv prostor vám dovolí vytvořit příjemnou oázu, která dává vědět, že svět tam venku ještě chvíli počká…

designovy zahradni nabytek

(Zdroj obrázku: Katalog Varaschin, model Emma Daybed)

Můžete si dopřát například dvojlehátko na zahradu Emma, které dá vašim dnům nový rozměr. Společnost Varaschin, která jej vyrábí, je ostatně vyhlášená svým outdoorovým designem. Pokud máte na letní sezóny velké plány, prohlédněte si také například lehátko se stříškou Kuta Gazebo (Contral). Luxusní design a pohodlí jako na Havaji zažijte na jejích měkkých polštářích, na kterých sami můžete rozhodnout, zda vás zrovna více láká slunce, nebo stín. Existuje totiž nejspíše jen jedna věc, která je ještě lepší, než lenošení na lehátku - lenošení na zahradních pohovkách!

Zahradní kuchyně, nebo pracovna v zeleni?

nábytek na terasu

(Zdroj obrázku: Katalog Contral, model Kuta Gazebo)

Když se řekne zahradní nábytek, většině lidí se vybaví právě židle a stoly. Nicméně, trend „outdoor living“ opisuje přirozenou potřebu trávit čas venku a přidává špetku poživačného nadstandardu. Existovat venku můžeme totiž stejně komfortně, jako uvnitř. Světové značky se proto v současnosti předhání v určité „simulaci“ vnitřního pohodlí. Jasně to dokládá výrazná obliba venkovních kuchyní se vším všudy, ale i nabídka reagující na poptávku třeba po psacích stolech do zahrady. Ať tak či tak, prostor venku se může i v našich zeměpisných šířkách stát na pár měsíců vaším druhým doma a to, abyste se zde cítili dobře, je samozřejmě to nejdůležitější. Proč se tedy nenechat unést kouzlem relaxačního křesla na zahradu, jako je třeba Tonga Lounge (Contral)? Totéž platí i o sedačkách s konferenčními stolky (inspirujte se například unikátním návrhem Tibidabo High Sofa od Varaschin), ale i třeba o vyvýšeném barovém sezení. 

Ať již chcete doplnit své patio o moderní zahradní židle, či uvažujete o zbrusu novém projektu, v Carelli naleznete, co hledáte. Designový zahradní nábytek poskytne základ vašim dlouhým letním dnům i večerům. 

Přejeme vám to nejhezčí léto!

Relevantní produkty