Offcanvas top

Co jsou bycast kožené sedací soupravy?

Bycast

 

Jako bycast se se označuje materiál ze štípané kůže a polyurethanu. Na první pohled, stejně jako eko kůže, vypadá jako pravý kožený poval, ale postrádá povrchové vlastnosti typické pro kožené usně.  Bycast sice není tak kvalitní ani příjemný na dotek, přesto má své využití jako levnější alternativa kůže. Díky nízké ceně a nevelkým nárokům na údržbu je vhodný spíše pro nábytek do barů, restaurací a jiných veřejných prostor, než do domácnosti.

 

Výroba

Bycast je vyroben ze spodní vrstvy štípané kůže která se laminuje vrstvou polyethylenu nebo polyurethanu. Štípaná kůže používaná k výrobě bycastu je vedlejší produkt v kožedělném průmyslu, který se bez umělohmotného povlaku rozpadá. Na vrchní umělohmotnou vrstvu se pak vyrazí vzory tak aby se bycast co nejvíce podobal kůži. Z nově vyrobeného kusu nábytku potaženého bycastem může zpočátku být cítit slabý chemický zápach, který ale po pár týdnech na vzduchu zmizí.

 

Údržba

Vzhledem k tomu, že povrch bycastu je prakticky čistý plast, případné skvrny se obvykle dají odstranit obyčejným suchým hadrem. Bycast má ale postupem času tendenci praskat. Aby vydržel déle, používají při péči speciální prostředky určené pro tento materiál.